Podstawowe zabezpieczenie rolet

Podstawowe zabezpieczenie rolet

Maleńkie dzieci poprzez swoją nieokiełznaną ciekawość stwarzają sobie liczne zagrożenia. Okna to osobna wręcz kategoria takich zagrożeń a paranoiczny rodzic wymieni ich bez problemu dziesiątki – włącznie z takimi rzeczami jak wypadnięcie z okna, dekapitacja szybą i tym podobne. A przecież nawet zasłony wspomnianych okien mogą być niebezpieczne – na przykład niektóre części do rolet. Co oczywiście nie oznacza, że należy z rolet zrezygnować. Chodzi raczej o  używanie ich z rozsądkiem oraz odpowiednie ich zabezpieczenie.

Przede wszystkim – linki i sznureczki

Najgroźniejszą dla malucha częścią rolet (a przynajmniej większości ich rodzajów) są linki i sznureczki używane do rozsuwania oraz zasuwania zasłon. Gdy liny okienne są dostępne dla małych dzieci, te pozornie nieszkodliwe przedmioty mogą zagrozić uduszeniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych systemów zasłaniania okien, które mogą nie spełniać najnowocześniejszych norm krajowych dotyczących bezpieczeństwa przewodów okiennych. Wiele rad oraz komisji do spraw bezpieczeństwa w domu nakłania rodziców i opiekunów do dokonania właściwego wyboru i używania tylko bezprzewodowych produktów okiennych w sypialniach dla dzieci i w pokojach ich zabaw. Właściciele hoteli i najemcy powinni zastąpić wszystkie systemy zasłaniania okien w domu wyprodukowane przed 2001 r., wybierając w ich miejsce dzisiejsze, bezpieczniejsze produkty.

Zasady bezpieczeństwa

I pamiętajmy, aby zawsze postępować zgodnie z poniższymi zasadami bezpieczeństwa.

Najlepiej instalować tylko bezprzewodowe zasłony okienne w sypialniach małych dzieci i innych pomieszczeniach, w których często przebywają. Powinniśmy wymienić żaluzje, zasłony i draperie wyprodukowane w dawniejszych czasach i rozejrzeć się za nowymi częściami do rolet, takimi, które posiadają odpowiednie atesty.

Wszystkie linki wyciągane przez okno i wewnętrzne linki podnośnikowe należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Upewnijmy się, że sznurki są krótkie i trwale przymocowane do podłogi lub ściany a ograniczniki linki są odpowiednio zainstalowane i wyregulowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *