Designerski fotel – must have wielu aranżacji

Trudno wyobrazić sobie popołudniowy relaks po pracy bez wygodnego i przyjemnego w użyciu fotela. To bowiem jeden z najstarszych mebli, jaki towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Nic zatem dziwnego, że współcześni projektanci tak często wykorzystują go w swoich aranżacjach. O ile jego obecność nikogo nie dziwi, o tyle oryginalny wygląd może w wielu wypadkach wywoływać zdumienie. Doskonały design mebli w połączeniu z unikatową konstrukcją oraz zastosowaniem najwyższej jakości materiałów – to nie może się nie udać!

Długa i burzliwa historia fotela

designerskie meble

Historia fotela sięga czasów starożytnych. Wtedy to jego funkcję pełniły luksusowo zdobione, masywne trony. Co ciekawe, miały bardziej podkreślić rangę człowieka w nim zasiadającym niż zapewniać komfort i wygodę. Nie inaczej było w okresie średniowiecza. Wtedy również ich zadanie ograniczało się do walorów reprezentacyjnych. Dopiero z czasem zaczynano inaczej spoglądać na ten mebel. W dobie renesansu, kiedy masywność, bogactwo i przepych zaczęło ustępować miejsca wygodzie, inaczej spojrzano na fotel. Kontynuowano to podejście w baroku i rokoku, kiedy doskonały design mebli przejawiający się w różnorodności odmian, form i postaci, spełniał także walory decydujące o wygodzie użytkowania. Co ciekawe, podczas gdy w poprzednich epokach fotel zarezerwowany był wyłącznie dla zamożnej części obywateli, o tyle teraz, z racji coraz przystępniejszych cen, mogli pozwolić sobie na niego także przeciętni mieszkańcy. Patrząc na współczesne odsłony tegoż mebla, możemy zyskać wrażenie, że stanowią połączenie wszystkich tych cech, które towarzyszyły ludzkości na przełomie ubiegłych wieków. Z jednej strony eleganckie, komfortowe i wygodne w użytku, z drugiej zaś gustowne, stylowe, o doskonałym designie. Meble, które spełniają wszystkie oczekiwania współczesnego klienta!

Do domu i biura

Współczesny wygląd domowego wyposażenia musi wyróżniać się na tle innych. Efektowna konstrukcja, odnajdująca się w każdych warunkach, do tego mnogość zastosowanych materiałów, która umożliwi na dopasowanie się do każdego wnętrza. Doskonały design mebli musi iść w parze z wygodą oraz jakością wykonania. Tylko wtedy zaspokoi oczekiwania wszystkich, ceniących zarówno walory użyteczne, jak i wizualne. Niezastąpione do przestronnych salonów, wytwornych gabinetów, reprezentacyjnych holli, a także pomieszczeń komercyjnych. Kto bowiem powiedział, że designerski fotel zarezerwowany jest wyłącznie do przestrzeni prywatnych?