Starannie wykończone pomieszczenia, stylowo dobrane meble oraz  sprzęt multimedialny są bardzo ważnymi elementami każdego nowego mieszkania. Jednak tylko przy użyciu odpowiednich dodatków całość nabiera adekwatnego wyrazu. Elementy ozdobne wykorzystane chociażby na podłodze czy w okolicy okien są jednymi z najważniejszych, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Poniżej kilka wskazówek w temacie możliwości zaplanowania tych rejonów w mieszkaniu.

Co na podłogę?

Zaadoptowanie podłogi wbrew pozorom może być kluczowe. To czy zdecydujemy się na odsłonięte deski lub panele, czy postawimy na ciekawy dywan, będzie rzutować na odbiór całego wnętrza. A możliwości mamy sporo. Pierwszym pomysłem jest wykładzina z krótkim włosiem położona na całej podłodze. Szczególnie polecana, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Łatwa w utrzymaniu czystości, gwarantuje też dobrą izolację od zimnej podłogi. Inna propozycja to nowe podejście do klasyki. Dywany Shaggy swoją innowacyjność przejawiają w miękkim i długim włosiu. Przy czym są wykonane z wysokiej jakości tkanin, co zapewnia o puszystości nawet przy intensywnym użytkowaniu. Nie ma żadnego problemu z ich czyszczeniem. Zazwyczaj są produkowane przy wykorzystaniu elektrostatycznych włókien, które nie przyciągają kurzu. Dywany Shaggy można również zakupić w różnej wielkości i kształcie. Ta dowolność sprawdzi się przy mniejszych pokojach, gdzie chcemy tylko zaakcentować coś na podłodze lub w sypialni przy łóżku.

Co z oknami?

W zależności, na jaką stronę świata wychodzą okna mieszkania, należy dobrać do nich trafną oprawę. W sytuacji, gdy salon, gdzie ogląda się popołudniami telewizję, ma okna na stronę zachodnią, warto zainstalować rolety, które osłonią nas od ostrego słońca. Podobnie jest z sypialnią. Założenie rolet na okna wychodzące na stronę wschodnią uchronią mieszkańców od wczesnej pobudki. Prócz rolet konieczne jest przejrzenie propozycji firan oraz zasłon. Te dwa elementy spowodują przysłonięcie nieciekawie wyglądających ścian znajdujących się przy oknach oraz wprowadzą dużo przytulności. Do nowoczesnych wnętrz polecane są duże rolety rzymskie w intrygującym kolorze. Nie warto bać się nowości i innowacyjnego podejścia do urządzania wnętrz. Odkrywanie najświeższych propozycji z rynku, decydowanie się na wysoką jakość dodatków i stawianie na mocne kolory opłaci się w przyszłości. Przykładów może być wiele. Dywany Shaggy będą prawdziwą ozdobą pomieszczenia, do którego zostaną wybrane. Tak samo wykorzystanie ciężkich, kolorowych rolet w typie rzymskim może dodać uroku. Wystarczy zaryzykować i wyjść z klasycznych ram dotychczasowych wyborów. Artykuł powstał we współpracy z https://dywaneo.pl/11-dywany-shaggy