Coraz więcej z nas cierpi na różnego rodzaju alergie, także skórne. Jednocześnie nie mamy czasu na efektywne sprzątanie - takie, które usuwa wszystkie potencjalne alergeny, pył i roztocza wpływające na stan zdrowia. Tymczasem utrzymanie czystości ma kluczowe znacznie dla naszego samopoczucia, nawet jeśli uczulenia nie są naszą codziennością. Sprzątanie będzie efektywne tylko wtedy, gdy zastosujemy odpowiednie urządzenia. Nie jesteśmy w stanie oczyścić otoczenia bez odkurzacza. Skuteczne oczyszczanie domu umożliwi odkurzacz parowy, który usuwa nawet bakterie i grzyby. Dodatkowo jest to rozwiązanie przyjazne środowisku. Dlaczego? Ponieważ w procesie sprzątania nie musimy używać dodatkowych detergentów i środków chemicznych.

Jak działa?

Odkurzacz parowy

usuwa zanieczyszczenia za pomocą pary wodnej. Urządzenie posiada zbiornik na wodę, która po włączeniu zaczyna się podgrzewać. Powstała w ten sposób para wodna jest wyrzucana na zewnątrz, gdzie ułatwia rozmiękczanie brudu. Zanieczyszczenia nagrzewają się szybciej od powierzchni, na której zalegają, dlatego bez obaw możemy go zassać do środka. W ten sposób możemy pozbyć się starych zabrudzeń, nawet tych z tapicerki.

Dla alergików

Odkurzacz parowy pomaga również w walce z roztoczami, które nie lubią ekstremalnych temperatur. Możemy bez problemu oczyścić kanapy, tapczany, fotele, materace, dywany, wykładziny i wszystkie miejsca, w których te maleńkie zwierzątka lubią przebywać. Urządzenie świetnie radzi sobie również z posadzkami, płytami grzejnymi, żaluzjami, armatura okienną i oknami.

Sprzątanie

Odkurzacze parowe szczególnie dobrze sprawdzają się podczas czyszczenia dywanów. Bardzo dobrze usuwają brud różnego pochodzenia, a przy tym dezynfekują powierzchnię. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, musimy poznać pewne zasady: -zanim sięgniemy po odkurzacz parowy, koniecznie należy usunąć z dywanu odkurzacz parowywiększe zanieczyszczenia, np. papierki, okruchy, a także drobne rzeczy codziennego użytku, -dolną część wrażliwych na wilgoć mebli należy zabezpieczyć folią, -możemy użyć wybranego detergentu, przy czym trzeba uprzednio sprawdzić, jakie środki zaleca producent, -w trakcie odkurzania przesuwamy końcówkę powoli - w ten sposób zbierzemy z dywanu więcej wody i zanieczyszczeń. Dzięki temu przyspieszymy również schnięcie powierzchni, -jeżeli wcześniej czyściliśmy za pomocą detergentu, drugie mycie zaleca się wykonać czystą wodą bez dodatków. Rodzaj odkurzacza parowego powinien być dostosowany do powierzchni, charakteru pracy, a także częstotliwości sprzątania.