Każdy dba o wystrój wnętrza swojego mieszkania, nawet jeśli jest ono przygotowywane w budżetowy sposób – szukanie pasujących do siebie elementów to czynność, która zajmuje większości osobom wiele czasu, jednak satysfakcjonujący efekt finalny, jest tego wart. Bateria umywalkowa to taki element wyposażenia, który zazwyczaj jest najmniej zauważalny przez użytkowników, oczywiście, jeśli jest dobrze dopasowany, ponieważ jeśli nie pasuje do reszty, to potrafi zepsuć wystrój całego pomieszczenia – a łazienka jest niezwykle ważnym miejscem w życiu każdego człowieka, kuchnia też.

Jakie sposoby mogą pomóc w odpowiednim wyborze produktów i dopasowaniu ich siebie? Jak kupować najtaniej, by budżet pozwolił na remont innych pomieszczeń? Warto zastanowić się nad tym przed zakupem, by zaoszczędzić jak najlepszą ilość pieniędzy, a kupić wyposażenie wysokiej jakości.

Bateria umywalkowa do łazienki

bateria umywalkowaUmywalka w łazience zazwyczaj wybierana jest pod względem niewielkich rozmiarów i wyglądu, ponieważ nie będzie ona znosić tak dużego obciążenia, jak produkty do kuchni – bateria umywalkowa do łazienki, również może być mniej funkcjonalna i rozbudowana, ponieważ będziemy pod nią myć zazwyczaj tylko ręce, twarz i zęby. W tym wypadku trzeba zastanowić się nad wyborem materiału, ponieważ jeśli będzie to biała porcelana, to bateria umywalkowa może być biała lub srebrna – warto by pasowała kolorystycznie do baterii prysznica i reszty detali w łazience, wtedy połączy się wszystko w jedną spójną całość. Coraz częściej jednak pokazują się odważne aranżacje wykorzystujące przezroczyste misy lub czarne produkty – w przypadku pierwszego produktu, najlepszym wyborem będzie srebrna bateria, lecz w drugiej sytuacji, powinna być ona w kolorze umywalki.

Coś do kuchni

Tu wybór może być nieco trudniejszy, a produkty droższe – zwłaszcza jeśli charakteryzują się dodatkowymi funkcjonalnościami, np. wyciąganym wężem. Bateria kuchenna powinna być wysoka i ruchoma, by zmywanie naczyń nie stanowiło problemu. Musi być jednak w jednym kolorze i wykonana z tego samego materiału, co umywalka. Warto wtedy wybierać jedną serią i tego samego producenta, ponieważ stosuje on te same barwniki i po prostu każdy element będzie doskonale do siebie dopasowany.

Chcąc zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy, należy wybierać zestawy, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt procent ceny i można być pewnym, że jeden element będzie pasował 100-procentowo do reszty elementów wyposażenia zarówno mechanicznie, jak i wizualnie.