Mieszkając w wielkim mieście bardzo ciężko jest uciec od wszechobecnego zgiełku. Nawet wracając do domu często zdajemy sobie sprawę, że nasze cztery ściany nie izolują odpowiednio hałasu. Ujadanie psa, kroki w mieszkaniu nad nami, sąsiedzkie awantury – wszystko to przebija przez ściany nie dając nam odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Remont i nie tylko

Remontując mieszkanie warto zawczasu rozejrzeć się za różnego rodzaju środkami na wygłuszanie ścian. Pianki i maty wygłuszające są najpowszechniejsze i najłatwiejsze w montażu. Dobrej jakości mata będzie niewidoczna po zakończonym remoncie, a sam proces wygłuszania ścian mało uciążliwy dzięki łatwości w montażu. Dawniej wygłuszanie ścian nie było priorytetem dla konsumentów. Dzisiaj czasy się zmieniły. Mając mieszkanie w środku miasta trzeba się mierzyć z uciążliwym hałasem. Obecnie nie musimy już się na to godzić. Sfera produktów do izolacji akustycznej dla „zwykłych” odbiorców cały czas się rozrasta i jest dopracowywana. Rolka pianki do izolacji nie kosztuje dużo, a jest w stanie zapewnić upragnioną ciszę i spokój. Remontując mieszkanie warto do swojej listy zakupów dopisać piankę lub matę izolacyjną. W sieci znajdzie się wiele profesjonalnych sklepów, które dostarczą wysokiej jakości produktów oraz podadzą wskazówki co do montażu.

wygłuszanie ścianNie tylko remont

W wygłuszanie ścian warto zainwestować nie tylko podczas remontu. Maty i pianki w wielu sytuacjach można zaaplikować, gdy remont jest już skończony. Np. maty pod dywan będą lepiej chroniły przed hałasami z dołu. Środki do izolacji akustycznej chronią nas przed hałasem w całym bloku. Osiedle z „dużej płyty” potrafi być powodem niejednej migreny. Remonty odbywają się wszędzie i to z różną częstotliwością. Przewiercenie się przez „polską” ścianę to długie minuty, jeśli nie godziny wiercenia o najróżniejszych porach. Ciągły zgrzyt i hałas w bloku jest nie do wytrzymania – szczególnie, jeśli ma się małe dziecko w mieszkaniu. „Blokowe” remonty często są przyczyną waśni sąsiedzkich oraz niepotrzebnego wzywania policji. Izolacja akustyczna idzie tutaj na ratunek. Jak było mówione wyżej maty, pianki oraz inne rozwiązania nie muszą być aplikowane tylko podczas remontu (dokładnych sposobów aplikowania warto poszukać w sieci). Wyciszyć mieszkanie można niewielkim kosztem i przy małym nakładzie pracy. Jeden wolny weekend wystarczy by cieszyć się ciszą i spokojem. W dzisiejszych zabieganych i hałaśliwych czasach mieszkanie przestaje być oazą spokoju, można to jednak zmienić. Wygłuszanie ścian to konieczność oraz inwestycja, która szybko się zwraca.