Drewniane schody zabiegowe – zalety i charakterystyka takiego rozwiązania

Każdy, kto buduje swój własny piętrowy dom lub remontuje od podstaw mieszkanie dwupoziomowe, stanie prędzej czy później przed wyborem schodów wewnętrznych. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są schody drewniane zabiegowe – wygodne, praktyczne i tanie. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ten wariant i jakie są jego największe zalety.

Drewniane schody zabiegowe – charakterystyka

Schody zabiegowe charakteryzują się brakiem spocznika oraz tym, że u podstawy zmieniają swój kierunek. Każdy ze stopni ma taką samą szerokość na środku, co ułatwia korzystanie ze schodów. Spocznik zastąpiony jest przez wyprofilowanie schodów na różną szerokość (szersze na zewnątrz stopniowo zwężają się ku środkowi). Schody te zazwyczaj biegną pod kątem dziewięćdziesięciu lub stu osiemdziesięciu stopni. Dzięki temu obecność schodów drewnianych zabiegowych świetnie sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu.

Drewniane schody zabiegowe – zalety

Schody drewniane zabiegowe to doskonałe rozwiązanie niemal do każdego rodzaju wnętrza. Najbardziej jednak sprawdzają się w niewielkich domach lub mieszkaniach dwupoziomowych – wszędzie tam, gdzie do dyspozycji jest niewielka przestrzeń. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także bezpieczeństwo, które wynika z faktu, że środek każdego stopnia utrzymany jest w dokładnie takiej samej szerokości. Schody zabiegowe wykonane z drewna świetnie podkreślają design pomieszczenia, a ponadto są opcją stosunkowo tanią. Cena jest oczywiście zależna od wielu czynników, między innymi tego na jakie drewno się zdecydujemy – warto jednak pamiętać, że schody zabiegowe wykonane z drewna to jedna z najtańszych opcji dostępnych obecnie na rynku.

Drewniane schody zabiegowe – zalety i charakterystyka takiego rozwiązaniaDrewniane schody zabiegowe – możliwości aranżacyjne

Schody zabiegowe wykonane z drewna to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu. To także (a może przede wszystkim) element wyposażenia wnętrza, który może znacznie podkreślić jego aranżację. Schody drewniane zabiegowe świetnie sprawdzają się w nowoczesnych surowych loftach oraz w przytulanych skandynawskich domach. Drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który symbolizuje bliskość natury i świetnie sprawdza się w różnych aranżacjach wnętrza – od skandynawskich aż po industrialne.
Schody drewniane zabiegowe to praktyczne i bardzo estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i na dużych przestrzeniach. Są bezpieczne, uniwersalne i wygodne w użytkowaniu, a poza tym stanowią ekonomiczną i przystępną cenowo ofertę.