W sypialni spędzamy bardzo często intymne chwile; jest to również nasza strefa relaksu i miejsce, w którym możemy być całkowicie sobą. To wszystko sprawia, że chcemy stworzyć w sypialni przyjemny, romantyczny i sprzyjający relaksowi nastrój. A pomóc w tym mogą przede wszystkim fototapety, subtelne bibeloty, stonowane barwy w zakresie doboru dodatków – i nasz pomysł. Istnieje wiele sposobów na to, aby sypialnia wyglądała na miejsce przytulne i nastrojowe. Część osób decyduje się na zakup gotowych, widocznych w magazynach o urządzaniu wnętrz zestawów mebli i dodatków. Jest to dobry sposób, jeśli cenimy sobie katalogowy wygląd wnętrza; nie będzie w tym jednak ani krzty ciepła czy romantyzmu. W tym artykule podpowiemy, jak zadbać o nastrój w sypialni.

Abstrakcja w jasnych barwach

Dobrym wyborem będą przede wszystkim jasne kolory, zwłaszcza gdy cenimy sobie pogodny nastrój w sypialni. Dobrze sprawdzą się odcienie beżów, niebieskości czy szarości, bo będą nas wyciszać i sprzyjać tworzeniu nastroju na różne sytuacje, a dodatkowo świetnie sprawdzają się zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle (np. świec). Takie jasne barwy możemy wykorzystać zwłaszcza w formie fototapety; sprawdzą się wspomniane obrazy abstrakcyjne oraz wszelkie wersje makro. Jeśli nie chcemy, aby wnętrze było zbyt monotonne i mdłe, możemy przełamać je z powodzeniem przyjemnymi akcentami w kolorze czerwieni czy fioletu; świetnie sprawdzą się przy romantycznych sytuacjach.

Złoto – zawsze dobre

Ciekawym motywem są fototapety ze złotymi wzorami. Możemy tutaj postawić np. na częściowe akty czy obrazy w tej tematyce, ale również coś bardziej neutralnego, chociażby zachody słońca. Świetnie sprawdzą się w sypialni, w której chcemy wprowadzić klasyczny, elegancki nastrój. Możemy dopasować do nich narzuty w podobnych kolorach albo całość przełamać chłodniejszymi odcieniami bieli czy nawet błękitów. Dla najodważniejszych pozostaje połączenie złotej fototapety z czerwonymi dodatkami, np. w formie lampek nocnych.

Róże i błękity

fototapeta

Ostatnim krzykiem mody w sypialniach, które mają mieć nastrojowy charakter, są rozmaite fototapety w odcieniach ciepłego różu oraz chłodnego błękitu. Takie połączenie świetnie sprawdzi się w większości sytuacji, bo zarówno pozwoli nam wypocząć, jak również cieszyć się przyjemnymi, intymnymi chwilami z bliską osobą. Co więcej, takie tło stanowi doskonałe pole do popisu dla osób lubiących szafować dodatkami. Jeśli nie chcemy więcej kolorów, możemy po prostu wybrać klasyczną biel – takie połączenie zawsze prezentuje się dobrze. Fototapety do sypialni kupisz na stronie https://tapetyswiata.pl/category/fototapety-do-sypialni.