Małe mieszkania, domy letniskowe oraz pokoje dziecięce to pomieszczenia, w których idealnie sprawdzają się łóżka piętrowe. To rozwiązanie, jakie łączy w sobie wygodę z funkcjonalnością oraz atrakcyjnym wyglądem.

Łóżko piętrowe – czy to dobry pomysł?

Kiedy stoimy przed potrzebą zapewnienia optymalnej liczby miejsca do spania dla wielu osób, lecz pusta przestrzeń w domu czy mieszkaniu jest bardzo zawężona, to może należałoby pomyśleć właśnie o łóżku piętrowym. To meble, jakie nadają się do użytku nie jedynie dla dzieci oraz młodzieży. Właściwie dopasowany typ sprawdzi się również w pokoju dorosłych osób.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Paleta łóżek piętrowych jest ogromna oraz bardzo zróżnicowana. Można odnaleźć je w kolekcjach wielu firm meblowych, oraz również zamówić u cieśli. Przy zakupie można kierować się marką oraz pozytywnymi opiniami, jakie konkretne typy łóżek mają pośród innych klientów. W takim przypadku należałoby poszukiwać wiedzy na tenże temat, jakie łóżka piętrowe polecacie oraz jakie są topowe typy.

To jednakże nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Przy zakupie ważne są również poniższe sprawy:

1. Typ łóżka piętrowego – łóżka piętrowe to nie jedynie funkcjonalne formy drewniane czy łóżka piętrowe metalowe. To także konstrukcje dwuosobowe (jedno miejsce na dole oraz jedno miejsce u góry), jak i łóżka piętrowe jednoosobowe, jakie na dole mają biurko czy kanapę. Pośród łóżek tego rodzaju można odnaleźć także łóżka piętrowe niekonwencjonalne – na przykład łóżko piętrowe chowane lub łóżko piętrowe małżeńskie (na górnym poziomie znajduje się podwójne łóżko, natomiast na dole jest kanapa, powierzchnia do magazynowania oraz tym podobne).

2. Przeznaczenie łóżka – najzwyklejszy podział to łóżka piętrowe dla dzieci, łóżka piętrowe dla młodzieży i łóżka piętrowe dla dorosłych, i chociażby konstrukcje rodzinne (na dole łóżko dwuosobowe, i na górze miejsce do spania dla dziecka). Konkretne rodzaje łóżek piętrowych różnią się, niewątpliwie, rozmiarem, i również maksymalnym możliwym obciążeniem, i chociażby wyglądem.

3. Rozmiar łóżka piętrowego – mnóstwo osób zastanawia się nad tym, jaka wielkość łóżka piętrowego będzie dobra. Ważną sprawą jest zapewnienie komfortu zarówno na niższym, jak również na wyższym szczeblu łóżka. Istotne, aby na łóżku można było nie tylko leżeć, lecz także swobodnie na nim siedzieć (nie zahaczając czubkiem głowy o wysoką część łóżka, i na górnym posłaniu o sufit).