Jeśli szukasz mebli, które dobrze wkomponują się w nowoczesny wystrój przestronnego salonu, zrezygnuj z klasycznej meblościanki lub masywnych mebli drewnianych z bogatymi zdobieniami. Takie meble oczywiście są bardzo popularne, ale nie pasują do nowoczesnego, minimalistycznie urządzonego wnętrza. Jeżeli salon ma być wnętrzem eleganckim, przestronnym i jasnym, zdecydowanie lepszym wyborem będą nowoczesne meble do salonu na wysoki połysk lub meble matowe, ale utrzymane w jasnej kolorystyce wykonania. Oczywiście odważniejsze osoby mogą zdecydować się na silny kontrast i zestawić biel ścian z intensywnym kolorem frontów meblowych. Trzeba jednak pamiętać, że takie połączenia są ryzykowne i nie każdy będzie dobrze czuł się w tak urządzonym wnętrzu.

Typy mebli, jakie sprawdzą się w nowoczesnym salonie?

Nowoczesne meble do salonuWybierając nowoczesne meble do salonu, skupiamy się przede wszystkim na meblach zajmujących jak najmniejszą przestrzeń. Chodzi o to, by salon pozostał wnętrzem jak najbardziej otwartym i przestronnym, dlatego rezygnujemy z zakupu dużej szafy z przesuwanymi drzwiami, chyba że nie mamy innego wyjścia i salon jest jedynym miejscem, w którym taką szafę możemy zainstalować. Jeśli już musimy kupić przestronną szafę, warto zdecydować się na jej wersję z częściowo przeszkolonymi, jasnymi drzwiami. Wybór tego typu szafy pozwoli zachować wrażenie przestronności wnętrza pomimo tego, że sama szafa zajmie dość dużo miejsca.

Doskonałym przykładem nowoczesnych mebli w salonie są różnego rodzaju komody, niskie szafki RTV czy szafki podwieszane, które nie zakrywają podłogi, dzięki czemu dostępna przestrzeń użytkowa wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości, a cały salon bardziej przestronny. Nowoczesne meble do salonu to także stolik/stół z krzesłami i odpowiednio dobrany zestaw wypoczynkowy. Jeśli salon jest niewielki, najlepiej zdecydować się na mały stolik i stosunkowo wąską kanapę lub sofę. Gdy dysponujesz większą przestrzenią, możesz zdecydować się na stół w nowoczesnej formie i designerskie krzesła wykonane z tworzyw sztucznych i metalu.

Zadbaj o harmonię wnętrza

W sklepach meblowych znajdziesz niezwykle duży wybór nowoczesnych mebli salonowych, jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję zakupową, zastanów się, czy wybrane przez Ciebie meble będą pasowały do pozostałych elementów wyposażenia tego typu wnętrza. Pamiętaj, by styl wykonania mebli i ich kolorystyka współgrała z zestawem wypoczynkowym, ze stołem i krzesłami, a także z kolorystką i sposobem wykończenia ścian, rodzajem zastosowanych w salonie podłóg, z oświetleniem czy wybranym wcześniej typem osłon okiennych.