Odpowiedni wybór poduszki jest bardzo ważny. Odpowiednio dobrana poduszka spowoduje, że podczas snu odpowiednio się odpocznie. Najważniejszą kwestią jaką pomiędzy sobą różnią się poduszki dostępne są wypełnienia do poduszek. Na rynku można znaleźć poduszki z wypełnieniem naturalnym oraz syntetycznym. Warto wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne rodzaje poduszek.

Wypełnienie naturalne

Wypełnienia do poduszek naturalne są obecnie najbardziej lubiane wśród ludzi, a jednocześnie najdroższe. Najważniejszą zaletą wsadu naturalnego jest fakt, że doskonale odprowadza wilgoć oraz jest przyjazny dla skóry. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów wypełnienia naturalnego. Wyróżnić należy między innymi: - wypełnienie puchowe - wypełnienie składa się z piór piskląt oraz podszycia piór dorosłych ptaków. Za najlepszy uważany jest puch gęsi, jednak każdy z rodzajów puchów jest bardzo wysokiej jakości. - wypełnienie z pierza - są to pióra wymieszane z puchem. Wypełnienia do poduszek tego rodzaju są tańsze niż w pełni naturalny puch, a jednocześnie twardsze i cięższe. - wypełnienie jedwabne - są to jedne z najlepszych poduszek z wypełnieniem naturalnym. Jedwab jest antystatyczny i doskonale nadaje się dla alergików. - wypełnienie z lnu - naturalny len daje doskonałe poczucie chłodu i sprawia,że skóra o wiele lepiej oddycha.

Wypełnienie syntetyczne

wypełnienia do poduszekJest to alternatywa dla wypełnień naturalnych. Oferta produktów dostępnych na rynku jest bardzo szeroka i można w niej znaleźć zarówno kiepskiej jakości rozwiązania jak również całkiem ciekawe rozwiązania wykonane dzięki wypełnieniom z pianki termoelastycznej. Najważniejszą zaletą tego rodzaju rozwiązań jest fakt, że nie uczulają i doskonale nadają się dla alergików. - wypełnienie z granulatu - granulat to wypełnienie z niewielkich kuleczek, które swoją strukturą przypominają puch. Dzięki temu są bardzo lubiane przez kupujących. Doskonale dopasowują się do kształtu głowy i karku, przez co doskonale stanowią podporę tychże. Kolejną zaletą tych poduszek jest fakt, że są one niedrogie, a wypełniania do poduszek wykonywany są z poliestru bądź też silikonu. Silikon jest lepszym rozwiązaniem. - wypełnienie z anilany - anilana to włókna wykonane z akrylu, które zostały pocięte na niewielkie fragmenty. Najważniejszą zaletą tego wypełnienia jest niewielka cena, jednak obecnie raczej nie jest ono zbyt popularne wśród kupujących.

Oczywiście rozwiązań dostępnych na rynku jest o wiele więcej i z całą pewnością każdy znajdzie dokładnie takie, które będzie mu pasowało.