Kościół ciepły i przytulny. Da się?

Istnieją kościoły, które już po przekroczeniu ich progu ujmują ciepłem oraz urokiem. Ale są też i takie, których grube mury i wysokie nawy na pierwszy rzut oka przyprawiają wnętrze o chłodną atmosferę. Wystarczy jednak odpowiednia dekoracja kościoła, aby nawet najbardziej ponury budynek przemienić w przytulną świątynię.

Kwiaty

Dekoracja kościołaNigdy się nie pomylicie wybierając drobne bukiety albo kwiatowe pompony zawieszane na brzegach ław. Stworzą one urokliwą alejkę kwiatów kierującą zakochanych do ołtarza, a efekt będzie tym bardziej zachwycający, jeśli będą się komponowały z bukietem niesionym przez Pannę Młodą. Warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu do siebie wszystkich kolorów. W przypadku, kiedy pozostałe dekoracje kościoła będą zachowane w jednym kolorze, to możemy się zdecydować na kwiaty o ciekawie kontrastujących barwach. Jednak już przy dużej ilości kolorów powinniśmy wybrać subtelniejsze kompozycje, które ładnie zgrają się z całością wystroju.

Materiały

Niejeden projektant wnętrz wam powie, że dywany oraz najróżniejsze koce i zasłony czynią pomieszczenia przytulniejszymi. Możliwe, że niewielu z nich miało okazję zajmować się aranżacją tak specyficznych miejsc jak kościoły, ale zapewne i w tym przypadku poleciliby wykorzystanie materiałów dla ocieplenia chłodnych murów.

My, chcąc osiągnąć taki efekt w dniu swojego ślubu, możemy się rzeczywiście pokusić o rozłożenie długiego dywanu prowadzącego wprost do ołtarza. Inna dekoracja kościoła, która niezmiennie cieszy się popularnością wśród Par Młodych, to rozwieszanie na ławach zwiewnych szarf.

Lampiony

Jeśli decydujecie się na ślub jesienią lub zimą, kiedy pogoda potrafi być szara i przez witraże nie będą wpadały promienie słoneczne, to świetnym rozwiązaniem będzie rozstawienie przy ławach lampionów ze świecami. Taka dekoracja kościoła nie tylko ociepli wnętrze, ale także je rozświetli, aby każdy z gości mógł w pełni podziwiać piękną Pannę Młodą.

Do zabytkowego kościoła idealnie będą pasowały duże lampiony w stylu rustykalnym. Na rynku (np. tutaj https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Dekoracja-kosciola/70) dostępne są modele wykonane z drewna lub metali, a dodatkowo możemy wybierać z najróżniejszych kolorów, nieraz specjalnie postarzanych, więc mamy pewność, że znajdziemy te perfekcyjnie pasujące do naszej wizji.

Lampiony możemy postawić u szczytu każdego rzędu ław, czym w niezwykły sposób podkreślimy drogę Panny Młodej kroczącej do ołtarza. Tańczące płomienie świec w połączeniu z półmrokiem kościoła sprawią, że wszyscy obecni przeniosą się do świata romantycznej baśni.