Tarcze do cięcia metalu - rozmiary i zastosowanie

Wydawać by się mogło, że specjalistyczny sprzęt nie jest do końca potrzebny w naszych domach i mieszkaniach. Okazuje się jednak, że dokonanie drobnych napraw czy prac remontowych może niejednokrotnie wymagać użycia materiałów, które wykorzystują profesjonalne firmy oraz warsztaty. Nie są to jakieś wielkie maszyny, ale drobne elementy, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Poniżej przedstawiamy jeden z takich przedmiotów i podpowiadamy, jak dobrać go odpowiednio do naszych potrzeb.

Tarcze do użytku domowego

tarcze do cięcia metalu

Tarcze do cięcia metalu powinny mieć przede wszystkim odpowiednią średnicę, której wymiar jest zależny od tego, co właściwie chcemy pociąć. Należy tuta również pamiętać, że wszystkie tego typu przyrządy, wewnętrzną średnicę mają mniej więcej taką samą a różnica dotyczy wyłącznie średnicy zewnętrznej. W gospodarstwach domowych najczęściej pojawia się zapotrzebowanie na tarcze o średnicy do około 125 milimetrów. Są one mało wytrzymałe, przez co mogą być umieszczane w maszynach o słabej mocy. Najlepiej sprawdzają się przy obróbce materiałów miękkich, do których możemy zaliczyć między innymi aluminium. Place budowy i małe przedsiębiorstwa to miejsca, gdzie zastosowanie znajdą tarcze do cięcia metalu o średnicy do 150 milimetrów. Są one o wiele bardziej wytrzymałe od poprzednich, przez co świetnie sprawdzają się w długiej pracy ciągłej. Dzięki temu nadają się do szlifowania powierzchni metalowych.

Tarcze do użytku w fabrykach i dużych firmach produkcyjnych

W przypadku tego typu miejsc, odpowiednie będą duże tarcze do cięcia metalu. Pierwszą grupą są te wielkości do 230 milimetrów. Mogą być one używane w maszynach produkcyjnych charakteryzujących się dużą mocą, gdyż są bardzo wytrzymałe. Ich czas nieprzerwanej pracy znacznie się wydłuża w porównaniu z mniejszymi odpowiednikami. Największe tarcze mogą osiągać średnicę nawet do 400 milimetrów. Są odpowiednie do stosowania w dużych przedsiębiorstwach, gdzie obróbce poddawane są twarde metale. W przypadku doboru odpowiedniej średnicy, należy także pamiętać, że czym jest ona większa, tym większy kawałek metalu będziemy mogli przeciąć przy jej użyciu. Wybierając tarcze do cięcia metalu należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaki rodzaj metalu chcemy przeciąć oraz, jaka będzie jego prawdopodobna grubość. Bardzo istotny jest również rodzaj - w tym moc maszyny, której będziemy używać. Dobór nieodpowiedniego rozmiaru tarczy może skutkować jej zbyt szybkim zużywaniem się, co niewątpliwie generuje dodatkowe koszty. Jednak najpoważniejszą konsekwencja może być awaria maszyny lub jej trwałe uszkodzenie. Produktów można poszukać tutaj https://www.weldcut.pl/pol_m_Materialy-scierne_Tarcze-do-ciecia-i-szlifowania-159.html