W naszych domach oświetlenie pełni ważną funkcję. Nie jest ona tylko praktyczna, choć owszem, to przeznaczenie lamp jest dominujące. Ma rozświetlać wnętrze, ale też je zdobić i nadawać mu przytulnego charakteru. Ponadto każde miejsce w naszym domu służy nam do czegoś innego i w tym pokojach natężenie światła również musi się różnić.

Różne pomieszczenia to inne natężenie światła

Jak wybrać lampę do sypialni?Salon, to miejsce w którym spędzamy czas. Czytamy, oglądamy filmy, przyjmujemy gości, relaksujemy się po pracy. Jednak to w sypialnie odpoczywamy, wyciszamy umysł przed kolejnym dniem. Dlatego musi to być miejsce spokojne, odpowiednio nastrojone, z nutka romantycznego powabu. Sypialnie powinna być swego rodzaju oazą, a przez to emanować spokojem, ciepłem i przytulnością, także pod względem oświetlenia.  

Oświetlenie buduje nastrój i pełni ważną funkcję, która buduje nastrój, oświetla pokój i jego najważniejsze elementy. W sypialni powinno znaleźć się kilka rodzajów oświetlenia: takie, które uspokaja, daje światło, ale i wprowadza romantyczny nastrój.

  • Lampy sufitowe

Taki rodzaj oświetlenia jest istotny w każdym pomieszczeniu w domu, także w sypialni. Akurat w tej ostoi odpoczynku i relaksu klosz lampy sufitowej powinien być szeroki, by rozpraszał światło na cały pokój. Warto także zastosować żarówkę typu LED, gdyż jej białe światło koi i uspokaja. Warto także zastosować w tym pomieszczeniu włącznik z regulowanym ściemniaczem, by ustawiać natężenie światła. Sam wygląd klosza lampy sufitowej jest rzeczą indywidualna i zależną od aranżacji salonu, jednak w tym miejscu powinny królować przedmioty o łagodnych formach.

  • Lampka nocna

To chyba niezbędny element aranżacji salonu. Postawiona przy łóżku pozwala na nieobciążający wzrok wieczorny relaks z książką, czy krzyżówką. Wprowadzają także do sypialni łagodne światło . Pamiętaj, aby wybrać odpowiednią lampkę pod względem wysokości względem łóżka, tak by światło idealnie się rozchodziło i czytanie przy nim nie męczyło wzorku.

  • Lampy/ taśmy  LED

Sufitowe lampki LED nadadzą sypialni romantycznego charakteru i delikatnego naświetlenia. Można w tym wypadku zamontować także kolorowe taśmy ledowe, które będą nadawać sypialnie  nastrojowości. Takie delikatne światło ułatwia także zasypianie.  

  • Lampy podłogowe

Ten rodzaj oświetlenia także znajdzie miejsce w sypialni. Można takimi lampami zastąpić tradycyjne lampki nocne, gdyż świetnie rozpraszają światło. Swoje miejsce może znaleźć także obok szafy, komody, czy fotela.

Przydatna funkcja w sypialnie jest oświetlenie uruchamiane na pilot, by nie trzeba było wstawać z łózka, aby je włączyć, czy wyłączyć. Taka funkcję z pilotem ma już wiele rodzajów żarówek.