Wanny z hydromasażem w żadnym wypadku nie można traktować jak niepotrzebnej fanaberii. Albowiem jest to namiastka SPA w naszym domu. Podczas użytkowania można wciąż odkrywać jej liczne zalety. Woda uspokaja i odpręża, a hydromasaż porównywany jest do wodolecznictwa.

Rodzaje wanien z hydromasażem

wanna z hydromasażem Poszczególne wanny różnią się wielkością. Mniejsze mają długość 1,2 metra, a te zaliczające się do dużych zwykle mają 2,5 metra długości. Bywają również większe, jednak to jaka duża wanna z hydromasażem stanie w naszej łazience, zależy przede wszystkim od wielkości tego pomieszczenia. Jeśli chodzi o rodzaj masażu, to występuje on w trzech rodzajach: wodny z dyszami po bokach i wlewającą się przez nie wodą, powietrzny z dyszami najczęściej w spodzie wanny i wersja mieszana, gdzie masaż odbywa się przy pomocy wody zmieszanej ze sprężonym powietrzem. Poszczególne funkcje wanny z hydromasażem uruchamia się z pozycji panelu na rancie wanny. Bywają również urządzenia sterowane pilotem. Firmy produkujące tego typu urządzenia prześcigają się we wdrażaniu nowinek technicznych, więc pojawiły się panele sterujące w postaci ekranu dotykowego.

Jakie zalety ma masaż wodny?

 Lekarze są zdania, że strumienie wody i powietrza działają dobroczynnie na kondycje skóry i ciała. Przede wszystkim wyrównują one ciśnienie krwi i zmniejszają napięcie mięśni. Masaże wodne wentylują płuca i prowokują głębsze oddechy. Mają też zbawienny wpływ na jelita, poprawiając ich perystaltykę. Przede wszystkim jednak wanna z hydromasażem jest świetnym urządzeniem wyciszającym, które łagodzi codzienne stresy i bóle a także niweluje bezsenność. Liczba przeciwwskazań do tego typu relaksu jest skromna i dotyczy tylko nadciśnienia. Ponadto logiczne jest, że masaże wodne nie są wskazane dla osób z otwartymi ranami na skórze i z niektórymi chorobami skórnymi.

Używanie i konserwacja

 Urządzenie, które używane jest zgodnie z zaleceniami producenta, zazwyczaj może bezawaryjnie służyć długie lata. W tym temacie trzeba również pamiętać, żeby nie używać w wannie silnie pieniących środków do kąpieli, tylko raczej sole lub kosmetyki zalecane do tego typu urządzeń. Wanna z hydromasażem pracuje w obiegu zamkniętym. Po każdej kąpieli wodę należy wypuścić i przepłukać system hydromasażu. Wiele urządzeń jest już fabrycznie wyposażonych w system automatycznego przepłukiwania. Wystarczy wtedy we wskazany otwór wlać odpowiedni preparat i uruchomić program. Jeżeli nie ma tej funkcji, to do wanny napełnionej wodą dolewa się porcję odpowiedniego preparatu myjącego i uruchamia się na kilka minut jeden z programów do masażu.