Od kilku, kilkunastu lat, obserwujemy mocny trend zwracania uwagi na zdrowy tryb życia, świadome odżywianie, zwiększanie aktywności fizycznej. Można pokusić się o stwierdzenie, że zatoczyliśmy pewien krąg, jeżeli chodzi o produkcję i konsumpcję żywności. Kiedyś była ona produkowana naturalnymi sposobami, co tyczyło się zarówno samej uprawy roślin, jak i całego procesu wytwarzania produktów, które trafiały na talerze. Wraz z gwałtownym wzrostem ilości ludzi i rozwojem gospodarki zaczęto szukać sposobów na szybkie zwiększenie plonów. Oraz metod ułatwiających i przyspieszających produkcję oraz przedłużających termin przydatności już gotowych produktów. Dotarliśmy do punktu, w którym to, co powinno dostarczać nam składniki odżywcze i dodawać sił, jest nierzadko bezwartościowe i powoduje ciężkie choroby.

Zdrowe odżywianie i świadomość stały się nie tyle modnym trendem, co koniecznością. Przynajmniej dla osób, którym zależy na utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Ale czy kupując ekologiczne produkty w sklepach mamy gwarancję, że pochodzą na prawdę z naturalnych upraw? Tak na prawdę, jeżeli nie zerwiemy ziół z własnego ogródka nigdy nie będziemy mieć pewności co do tego, w jaki sposób został wyhodowane i jakie związki zawierają. Dlatego rosnącą popularnością cieszy się uprawa roślin we własnym zakresie.

Growbox - przepis na ekologiczne rośliny

Nie masz ogródka? Nie mieszkasz w klimacie sprzyjającym wzrostowi Twoich ulubionych roślin? Z pomocą przychodzi rozwój technologii, która aktualnie pozwala każdemu uprawiać swoje własne, naturalne rośliny. Growboxy to miniaturowe szklarnie, które pozwalają stworzyć idealne warunki dla wzrostu roślin. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów możemy dowolnie programować panujące wewnątrz growboxa warunki (temperaturę, wilgotność, czas naświetlania i jego intensywność, zawartość CO2). Możliwości, jakie daje growbox, sprawiają, że można w nim uprawiać praktycznie wszystkie rośliny. Owoce, warzywa, zioła, kwiaty. A nawet krzewy i drzewa. Dzięki tym urządzeniom możemy cieszyć się domowym ogródkiem we własnym mieszkaniu, nawet w centrum wielkiego miasta.

W idealnych warunkach, jakie stwarza growbox, możemy uzyskać rośliny o wyglądzie zbliżonym do idealnego. Możemy dodatkowo pomóc im we wzroście i go przyspieszyć poprzez dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Jak to zrobić? Najlepiej poprzez stosowanie odpowiednio wyselekcjonowanych, wysokiej jakości nawozów.

Hesi - wsparcie z natury

Nawozy Hesi użyźniają glebę do uprawCzym jest Hesi? To naturalne wsparcie dla Twoich upraw. Nawozy Hesi to produkty stworzone przez holenderskie małżeństwo z pasją i dbałością o najwyższą jakość. Podczas intensywnych badań nad metabolizmem roślin założyciele marki Hesi stworzyli optymalną kompozycję składników, takich jak aminokwasy, enzymy i cukier roślinny, wspierających rozwój w każdej fazie cyklu życia rośliny. W fabryce Hesi w Kerkrade (Holandia) wszystkie produkty są mieszane, napełniane i pakowane własnymi siłami, zanim zostaną wysłane bezpośrednio do klientów.

Rezultatem pracy wykonanej przez założycieli Hesi jest wyraźnie zorganizowana gama nawozów do uniwersalnego zastosowania zamiast nawozu przeznaczonego dla każdego gatunku rośliny. Dodatkowe substancje odżywcze działają jak balsam na rośliny zwiększając ich energię i przyspieszając wzrost.

Aktualnie Hesi to prężnie rozwijająca się międzynarodowa firma z globalnym zasięgiem obejmująca Europę, Amerykę, Azję i Amerykę Południową. Główna misja firmy? Tworzenie produktów naturalnych, bezpiecznych dla roślin i środowiska.

Produkty holenderskiego producenta

Hesi Boosters

Produkty Boosters pomagają w uruchomieniu flory glebowej. Oczyszczają podłoże przed sadzeniem i dodają metabolizmowi rośliny dodatkowej mocy. Boosters to nie nawóz - to dodatkowe zapasy składników mineralnych i witamin, które znacznie ułatwiają wzrost i życie roślinom. W składzie tych produktów znajdziemy pierwiastki śladowe: żelazo, mangan, cynk, miedź w postaci złożonej, bor, molibden oraz witaminy B1, B2, kwas foliowy i cukier roślinny. Boosters zawierają także aminokwasy, takie jak glicyna, histydyna, tyrozyna i enzymy roślinne. Poprzez aktywację bakterii w glebie, optymalizuje się wchłanianie nawozu do wszystkich substratów roślin, co prowadzi do zdrowego wzrostu roślin i poprawy wytrzymałości.

Kiedy stosować?

Przed nasadzeniem, podczas przesadzania.

Produkty Boosters: HESI Root Complex, HESI SuperVit, HESI Power Zyme, HESI Boost Flowering Accelerator.

Hesi Coco

Do uprawy w podłożu coco.

Wzrost roślin po nawozach HesiHesi Coco to nawozy wspierające wzrost i kwitnienie roślin na podłożach kokosowych. Nawozy Hesi Coco zawierają azot organiczny i mineralny. Prawie wszystkie pierwiastki śladowe są stabilizowane w kompleksach ochronnych. Produkty wzbogacono o witaminy i inne niezbędne składniki dla rozkwitu.

Przykładem produktu z linii Coco jest Kompleks TNT. To bardzo silny nawóz do wzrostu, który jest delikatny dla roślin. Azot stosowany w Hesi TNT Complex jest w 100% organiczny (mocznik). Kompleks Hesi TNT zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze i został wzbogacony o wiele ważnych składników (witaminy, aminokwasy, aktywne cukry roślinne), które gwarantują udany wzrost. Rośliny wspierane kompleksem Hesi TNT rozwijają dużą liczbę punktów wzrostu i stają się silne.

Kiedy stosować?

W trakcie wzrostu i kwitnięcia.

Produkty Coco: HESI TNT Complex, HESI Coco, HESI PK 13/14.

Hesi Soil

Do uprawy w glebie.

Uprawy roślin w podłożu glebowym różnią się od systemów hydroponicznych pod wieloma względami. Gleba utrzymuje wodę i składniki odżywcze dłużej. Właśnie dlatego nawóz Hesi jest wolny od materiałów balastowych i bogaty w substancje organiczne, dzięki czemu gleba prawie nie ulega uszkodzeniu.

Przykładem produktu z linii Soil jest nawóz do gleby - Bloom Complex. Kompleks HESI Bloom zapewnia wszystkie niezbędne substancje roślinom kwiatowym. Poza żywieniem (azot, fosfor, potas, magnez, wapń, pierwiastki śladowe itp.), Kompleks HESI Bloom został również wzbogacony o niezbędne składniki (aminokwasy i witaminy), które stymulują rozwój rośliny w optymalny sposób. Rezultatem tego jest bujny rozkwit.

Kiedy stosować?

W trakcie wzrostu

Produkty Soil: HESI TNT Complex, HESI Bloom Complex, HESI Phosphorus Plus.

Hesi Hydro

Do uprawy w hydro.

Nawozy hydroponiczne dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych w prawidłowym stężeniu do wody do nawadniania, dzięki czemu składniki odżywcze mogą zostać wchłonięte natychmiast. Nawóz HESI Hydro jest dostępny w wersji rozkwitającej i kwitnącej. HESI Hydro zawiera substancje kompleksowo wiążące ("Chelate"), które utrzymują pierwiastki śladowe w stanie stabilnym i czynią je tolerancyjnymi na składniki odżywcze. Z tego powodu pozostają one stabilne, dopóki nie zostaną wchłonięte przez roślinę. Ponadto, substancje wiążące się kompleksowo ("Chelate") powodują, że pierwiastki śladowe są niezależne od wartości pH, dzięki czemu pozostają one dostępne na każdym poziomie pH. Wszystkie składniki odżywcze HESI wzbogacone są witaminami i innymi niezbędnymi pierwiastkami.

Kiedy stosować?

Podczas wzrostu.

Produkty Hydro: HESI Hydro Growth, HESI Hydro Bloom, HESI PK 13/14.

Hesi Orchivit

Nawóz storczykowy HESI OrchiVit składa się między innymi z kombinacji kompleksu HESI TNT, kompleksu HESI Root Complex i HESI SuperVit. Jest to koncentracja optymalnie dostosowana do potrzeb storczyków. Został przetestowany i zoptymalizowany z wielkim sukcesem przez kilka lat. OrchiVit to kompletny nawóz do orchidei. Oprócz dobrej kompatybilności bezsolnego moczu i azotu, dodane witaminy zapewniają doskonałe odżywianie, a także polepszoną fotosyntezę i metabolizm. Nie tylko wzmacniają roślinę bezpośrednio, ale także zapewniają funkcjonującą mikroflorę w obszarze korzenia. Efekt widoczny już po kilku aplikacjach.

Gdzie kupić produkty Hesi?

Produkty Hesi kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych na terenie Polski jak i wygodnie zamówisz w sklepach internetowych, takich jak https://maxgrowshop.pl/pol_m_Nawozy_Nawozy-Hesi-214.html.

Wybrane sklepy stacjonarne posiadające w ofercie produkty Hesi: Growtent, Potworny Ogród, Hemp.