Wysokie krzesła barowe wielu osobom kojarzą się z wystrojem pubów, barów i klubów. I choć trudno byłoby wyobrazić sobie ich brak w tychże miejscach, w istocie znajdują o wiele szersze zastosowanie. Na stałe bowiem zagościły w naszych mieszkaniach, pełniąc rolę dodatkowych siedzisk przy wyspach kuchennych i aneksach. Ich ogromna popularność podyktowana walorami wizualnymi i użytkowymi sprawiła, że cieszą się wiernym gronem zwolenników. Aby jednak w pełni móc korzystać z ich uroków, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Krzesło barowe – skrojone na miarę wszystkich potrzeb

krzesło baroweW poszukiwaniu idealnego hokera, dużą uwagę należy poświęcić sprawom związanym z wymiarami. Różnica między blatem a siedziskiem musi wynosić 30 cm. Tylko wtedy będzie w stanie zapewnić najwyższy komfort siedzenia i przyjemność z użytkowania.

W dalszej kolejności pozostaje materiał, z jakiego jest wykonane krzesło barowe. A różnorodność w tym zakresie jest dość duża. Pierwszy rodzaj stanowią bowiem modele z metalu, którego trudna do przecenienia trwałość oraz wytrzymałość znajduje aprobatę u osób poszukujących idealnych mebli na lata. Na uwagę zasługuje również łatwa konserwacja oraz umiejętność wpisania się zarówno w styl nowoczesny, jak i loftowy.

Jedno krzesło, wiele zalet

Kolejny rodzaj krzesła barowego stanowi połączenie chromowanego stelażu z tapicerowanym siedziskiem, najczęściej ze skóry ekologicznej. Jako zaletę należy wskazać szeroką plejadę kolorystyczną obić, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdej aranżacji. W dalszej mierze pozostaje łatwość utrzymania w czystości, co okazuje się szczególnie przydatne, gdy w mieszkaniu są dzieci.

Większość z dostępnych modeli jest wyposażonych w możliwość regulacji wysokości, co sprawia, że krzesło barowe staje się meblem uniwersalnym, umożliwiającym korzystanie wszystkim członkom rodziny. Z racji dostępnej regulacji, siedzisko można dopasować nie tylko pod kątem wzrostu dla danej osoby, ale również blatu czy aneksu kuchennego. Do tego komfortowy podnóżek, który zapewni maksymalną wygodę użytkowania.