Przedpokój zwykle jest pomieszczeniem, na które nie pozostawiamy zbyt wiele miejsca w domu. Zazwyczaj służy on jedynie zdjęciu butów i ewentualnie odzienia wierzchniego. Jednak warto postawić w przedpokoju przynajmniej jeden mebel tak, aby pomieszczenie nie wyglądało zbyt surowo. Jak wybrać siedzisko do przedpokoju na miarę naszych potrzeb?

Gdy brakuje miejsca

W małych mieszkaniach nowoczesne rozwiązania pozwalają zaadaptować każdy metr kwadratowy powierzchni. Nie inaczej jest w przypadku przedpokojów, które choć małe, powinny pozwalać na swobodne zdjęcie obuwia i pozostawienie kurtki czy innych dodatków odzieżowych. Siedzisko do przedpokoju może więc pełnić nie tylko funkcję krzesełka, na którym możemy spokojnie usiąść choć na chwilę, ale także szafki na buty. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne także w większych mieszkaniach, gdyż zakup tylko jednego mebla – siedziska do przedpokoju w formie szafki – pozwala sporo zaoszczędzić. W kwestii wyboru siedziska do przedpokoju możemy również zdecydować się na większą szafkę, w której z powodzeniem zmieścimy nie tylko buty, ale także i osobiste dodatki typu szaliki czy czapki. Takie meble są zwykle nieco wyższe i droższe, jednak dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo miejsca w innych szafkach.

Jak wybrać idealne siedzisko do przedpokoju?Pomysłowe rozwiązania

Siedzisko do przedpokoju nie musi być szafką, jeśli mamy w domu wystarczająco dużo miejsca, aby postawić ją w innym miejscu. Możemy zdecydować się na rozwiązania rodem z epoki, na przykład stylową mini sofę. Oczywiście powinna ona pasować do całości wnętrza, dlatego też jeżeli mieszkanie urządzone jest w bardziej nowoczesnym stylu, tego typu rozwiązanie raczej się nie sprawdzi. Siedzisko do przedpokoju może również być stylowym fotelem, w którym nie tylko wygodnie założymy buty, ale również będziemy mogli poczekać na innych domowników, zanim ci będą gotowi do wyjścia. Fotel ten może być także zastąpiony zwyczajnym krzesłem, jeśli bardziej pasuje ono do stylizacji naszego wnętrza. Doskonale sprawdzają się także pufy, które zarazem pełnią funkcję schowka. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, potrzeb i gustu. Miejmy jednak na uwadze fakt, że przedpokój, mimo iż nieco wysunięty na sam koniec mieszkania, nie jest całkowicie osobnym pomieszczeniem i powinien tworzyć spójną całość z resztą mieszkania.
Siedzisko do przedpokoju jest potrzebne w każdym mieszkaniu, dlatego nie warto zwlekać z jego zakupem. Nowoczesne rozwiązania, staromodne stylizacje czy tradycyjne siedziska – wśród bogatej oferty sklepowej każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.