Obserwując na przestrzeni lat wnętrza naszych domów możemy powiedzieć, że zmieniło się w nich chyba prawie wszystko. Co nie znaczy, że część Polaków nagle wyrzuciła wszystkie swoje meble, zmieniła upodobania kolorystyczne co do ścian, zamieniła wykładzinę na deski i preferuje już tylko styl skandynawski w kuchni a w pozostałych pomieszczeniach hygge. Tak oczywiście nie jest, niemniej wyraźnie można zaobserwować zmieniające się trendy, ale przede wszystkim indywidualne upodobania.

Nowoczesność w mieszkaniu

szafki pod telewizor nowoczesne

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat mocno zmieniły się nasze upodobania poparte zmianami w ofercie producentów mebli. Na każdym kroku widać powolne przekształcanie form i barw każdego z elementów wyposażenia. Nawet szafki pod telewizor nowoczesne zmieniły swój wygląd a przede wszystkim stały się meblem wolnostojącym.

Szafki pod telewizor

Jeszcze do niedawna w większości mieszkań telewizor znajdował swoje miejsce w specjalnie do tego przystosowanej pustej wnęce meblościanki. Pomimo strony praktycznej takiego rozwiązania powodowało to, że telewizor przed dwadzieścia lat stał zawsze w tym samym miejscu. A że telewizor to jeden z najważniejszych przedmiotów w salonie całe umeblowanie pokoju było podporządkowane lokalizacji telewizora. Pojawienie się szafek pod telewizor, czyli specjalnie przygotowanych do tego celu mebli spowodowało, że lokalizacja telewizora może być dynamiczna. Telewizor stojący na szafce pod telewizor stał się mobilny i może stać dokładnie w takim miejscu w jakim chcemy, nie mówiąc już o dowolności przemieszczania go pomimo oporu okablowania.

Wielofunkcyjność szafek pod telewizor

Wprowadzenie do domów specjalnych szafek pod telewizory wymusił rozwój technologii. Pod koniec XX w. okazało się, że sam telewizor już nie wystarcza i w domu trzeba zaplanować miejsce dla niego, ale i dla sprzętu video, a potem odtwarzaczy CD i niezliczonych kaset wideo oraz płyt. W XXI wieku nastąpiła kolejna zmiana i miejsce sprzętu odtwarzającego zajęły routery. W związku z tym szafka pod telewizor musiała stać się niezależnym meblem i zamienić w swoistego organizera dla przekazu medialnego. Wymuszona wielofunkcyjność mebla spowodowała też rozwój projektowania i szafki pod telewizor nowoczesne stały się atrakcyjnym również wizualnie elementem umeblowania. Odpowiednio dobrane wyglądem, komponują się z pozostałymi meblami i często decydują o urodzie przestrzeni salonu. Zwłaszcza, że cały czas jest to mebel organizujący całą przestrzeń i w dalszym ciągu to do niego ustawia się pozostałe domowe sprzęty.