Boho to lekki styl ubioru w modzie damskiej, łączący w sobie zwiewność, hippisowskiego ducha z nutką klasyki w podejściu do kroju. W strojach tych dominują kwiaty, a sama nazwa „boho” wywodzi się od słowa bohema, które odnosi się do środowiska artystycznego. Styl boho to nic innego jak kwiaty, awangarda, luźne podejście do mody z widocznym, kreatywnym zacięciem.

Boho w ubraniach i w domu?

To styl, który kojarzy się z latem, długimi i zwiewnymi sukienkami, festiwalami i wakacjami nad morzem. Boho symbolizuje pewną wolność twórczą, ale także modową, z dala on konwenansów i wytyczonych wzorców. Kojarzy się z osobami artystycznymi, oryginalnymi, które lubią własny styl. Boho charakteryzuje nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też obecny jest w aranżacji wnętrza salonu, czy domu w ogóle. Nie poddaje się on powszechnym trendom, daleki jest od aranżacyjnych nowinek. Przebija się przez niego wolność twórcza.

Styl Boho w domu

Salon w stylu boho jest przede wszystkim swobodny, nie ograniczony określonymi normami aranżacji wnętrz. Dlatego też styl, który ma swoje korzenie w XIX-wiecznych bohemach paryskich, ma w sobie wiele nieskrępowanego luzu i stosunkowo łatwo taki styl aranżacji osiągnąć w domu. Łączy w sobie kwiatowe motywy, z hippisowską swobodą, motywami ludowymi i etnicznymi oraz ekologicznym zacięciem.

Charakteryzuje go przede wszystkim mnogość wzornictwa, dodatków, pewnego artystycznego chaosu. Być może początkowo aranżacja salonu wStyl boho w mieszkaniu takim stylu wydawać może się nieskładna, niepasująca do siebie, jednak tak naprawdę boho tworzy spójną mozaikę z kontrastowymi barwami.

W stylu tym bardzo często pojawia się tapeta na ścianę w kolorowe, etniczne wzory. Często spotykane są też przedmioty ręcznie robione, zwłaszcza wyszywane, czy robione na drutach. Koce, pledy, poduszki bardzo często w tym stylu posiadają haftowany wzór. Patchwork jest tu także ważnym elementem, który rzuca się w oczy i określa aranżacyjny styl.

To także stylowe meble, często odnawiane i własnoręcznie malowane. Wskazane jest, aby meble nie były w żadnym określonym stylu, a tworzyły artystyczny misz-masz. Boho to fuzja kolorów, dlatego dozwolone są przeróżne barwne wariacje.

Boho ma w sobie coś magicznego, bardzo lekkiego i relaksującego. Jest to aranżacja idealna dla tak zwanych wolnych duchów, które cenią sobie oryginalność i niezamkniętą w określone ramy stylizację.