Wybór dywanu dla Twojego salonu – o czym pamiętać?
dywany do salonuDywan to z pewnością jeden z elementów aranżacji, który świetnie sprawdza się do ocieplenia charakteru, jak i wizerunku domu. Jednak, aby wyposażyć swój salon, czy też sypialnię w najlepszej jakości dywan, poznaj kilka z ważnych faktów, które pomogą Ci wybrać dywan idealny dla Twojego domu. Z tysiąca ofert dywanów, które spotkasz w sklepie zaczniesz dostrzegać te najlepsze – a wszystko to, dzięki naszemu poradnikowi, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Koniecznie sprawdźcie!

 

Właściwości dobrego dywanu

  Salon, jak i sypialnia to bardzo często odwiedzane przez nas pokoje. Z tego względu dywan, który chcemy umieścić w tak ruchliwym miejscu musi być wielozadaniowy. Z tego względu najważniejszą rzeczą, o której powinnyśmy pamiętać szukając odpowiedniego dywanu do salonu jest kwestia związana z utrzymaniem czystości. Przemieszczając się z pokoju do pokoju najczęściej wchodzimy do salonu, gdzie odbywa się główny punkt spotkań przy stole, czy też przed telewizorem. Z tej racji dywan musi być szczególnie odporny na zabrudzenia w postaci plam. To oznacza, że dywan, który poszukujemy do salonu musi być prosty oraz szybki w pielęgnacji. Aby tak się stało należy wybierać dywany do salonu jedynie z wysokiej jakości materiału.  

Wysoka jakość materiału

  Kupując dywan tylko z najlepszej jakości materiału, możemy przestać obawiać się, że nowy nabytek zbyt szybko się zniszczy. Mieszkańcy w postaci czworonożnych przyjaciół jak i czasem nieocenionych szkrabów z pewnością postarają się, aby nowiutki dywan zyskał nowego następcę. Aby tak się nie stało polecamy dywany o wysokiej gramaturze oraz o niskim runie. To pozwoli na łatwiejsze oraz efektywniejsze spieranie plam z jego powierzchni, bez obawy, że materiał rozciągnie się lub straci dawny wygląd. dywany do salonu

Antypoślizgowe podbicie

  Sprawdza się nie tylko w domu, w którym biegają wesołe maluchy, ale w każdym, ponieważ nie trudno o upadek nawet podczas zwykłego marszu, gdy dywan cały czas się przesuwa po podłodze. Podbicie antypoślizgowe zapewni stabilność dywanu do salonu podczas chodu, nawet w momencie, gdy jeden z rąbków podwinie się do góry.  

Dywany z jakich materiałów możemy najczęściej spotkać w sklepach?

  Jednym z nich jest dywany z akrylu, który charakteryzuje się łatwością w utrzymaniu czystości. Oprócz tego jest odporny na pleśń oraz elektryzowanie się. Następną pozycją, którą otrzymamy w sklepie meblowym jest dywan wykonany z poliestru. To również dobra decyzja, która pozwoli zachować nam czystość oraz odpowiednią pielęgnację dywanu. Nie jest to jednak dywan przeznaczony do salonu, ponieważ łatwo gniecie się oraz zniekształca. Polipropylen to kolejny materiał na dywan, a ten zdecydowanie polecamy. Sprawdzi się do salonu, ponieważ jest bardzo trwały, odporny nie tylko na pleśń, ale i na wilgoć. Oprócz tego nie sprawia problemów podczas jego czyszczenia.