Wybór pompy kondensatu dla klimatyzatora może wydawać się trudny, zwłaszcza jeśli jest się nowicjuszem w branży HVAC. Na rynku dostępnych jest wiele pomp i opcji instalacji, z różnymi funkcjami, markami i przedziałami cenowymi. Wybór pompki skroplin całkowicie zależy od potrzeb i miejsca instalacji. Jednak te sześć zasadniczych wskazówek pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Identyfikacja typu jednostki klimatyzacyjnej

Ponieważ dostępne są różne modele pomp dla różnych typów jednostek (takich jak rozdzielone, kanałowe, montowane na podłodze, kasety itp.), bardzo ważne jest określenie typu systemu chłodzenia przy wyborze odpowiedniej pompy kondensatu.

Wydajność chłodnicza klimatyzatora

klimatyzatory

Wydajność chłodzenia AC (często wyrażona w kWh, można ją znaleźć w specyfikacji prądu przemiennego) jest potrzebna do oszacowania ilości odprowadzanego kondensatu na godzinę. AC o większej wydajności chłodzenia generują więcej kondensatu niż zwykłe układy. Jednak nie ma jednej uniwersalnej pompki skroplin dla wszystkich wymagań dotyczących kondensatu.

Klimat

Oprócz wydajności systemu chłodzenia, lokalizacja i klimat odgrywają również dużą rolę w pomiarze ilości kondensatu. Ilość zrzutu może się znacznie różnić w klimacie suchym i wilgotnym. Na przykład ilość kondensatu w wilgotnym klimacie może się podwoić w porównaniu z suchym klimatem. Dlatego potrzebujemy pompy o wysokiej wydajności do wilgotnych warunków klimatycznych.

Preferencje instalacji

Pompka skroplin może być umieszczona i zamontowana na wiele sposobów. Ważne jest poznanie różnych możliwości umieszczenia pompy w warunkach wewnętrznych. Na przykład pompa może być umieszczona obok urządzenia, pod urządzeniem, wewnątrz urządzenia lub nad nim.

Konserwacja i czyszczenie

Ponieważ wszystkie systemy HVAC wymagają regularnej konserwacji, ważne jest, aby wziąć to pod uwagę podczas wyboru pompy, jednostki detekcyjnej i rur. Nie wszystkie pompy kondensatu są łatwe do odłączenia i wyczyszczenia.

Marka

Wybór odpowiedniej marki pompy kondensatu ma ogromne znaczenie pod względem jakości i konserwacji urządzenia w dłuższej perspektywie czasu. Podczas gdy wiele obecnych na rynku pomp kondensatu zaspokaja podstawowe potrzeby, mogą one nie zapewniać certyfikacji, możliwości oszczędzania energii, trwałości i wysokiej wydajności w trakcie ich eksploatacji. Ostatecznie wybór pompy kondensatu może wydawać się trudnym zadaniem. Jeżeli powyższy tekst nie był wystarczająco pomocny, należy zwrócić się z tym zapytaniem do eksperta. Zazwyczaj wystarcza rozmowa telefoniczna lub w sklepie, w ostateczności można zaprosić go na wizytę.